Remontując czy budując dom, musimy rozważyć wybór oświetlenia i to często jeszcze na etapie budowy, gdyż należy rozplanować umieszczenie gniazd elektrycznych i całej sieci w pomieszczeniach.

 

Jak więc się za to zabrać i czym się kierować wybierając lampę wiszącą?

 

A może postawić na kinkiety i lampy stojące?

 

Rozwiązań i możliwości jest nieskończenie wiele, ale powinniśmy się skupić na naszych potrzebach i preferencjach.

 

  • Głównym kryterium powinno być przeznaczenie oświetlenia. Inny rodzaj będzie korzystny do salonu, jadalni, a jeszcze inny do sypielni czy gabinetu.

 

  • Lampa wisząca musi także pasować do danego pomieszczenia, a w przypadku pomieszczeń łączonych, jak na przykład jadalnia z kuchnią, powinna łączyć charakter w tych dwóch pomieszczeniach, tak aby wyglądało to spójnie.

 

  • Rodzaj i natężenia światła orz ilość punktów świetlnych lampy wiszącej to często spory problem, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji. W przypadku jadalni, nad stołem, lepiej jest postawić na oświetlenie bardziej intensywne i skoncentrowane, a wiele punktów świetlnych jest także przydatne, bo możemy dowolnie je modyfikować, uzyskując tym samym różny efekt.

 

  • Wybierając lampę wiszącą, warto pomyśleć o zamontowaniu ściemniacza, co prawda wymaga to przystosowania instalacji, ale korzyści są ogromne. Przede wszytkim jednym ruchem ręki uzyskujemy różne natężenie śwatła, co jest niezwykle przydatną funkcją, szczególnie w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy pokój dziecka.

 

  • Alternatywą dla ściemniacza światła jest wybór oświetlenia wielopunktowego z niezależnymi obwodami. Wówczas możemy wybrać czy włączymy światło np. dwupunktowe czy jednopunktowe.

 

  • Najlepszym oświetleniem do większości pomiezczeń i uniwersalnym, będzie lampa wisząca dająca rozproszone i równomierne światło, jakich możemy wiele znaleźć u profesjonanych sprzedawców, np. homekoncept.shop/produkty/oswietlenie/lampy-wiszace.html . Efekt taki możemy również stosując żarówki przysłonięte, tzw. mleczne lub niewidoczne, szczególnie w przypadku pomieszczeń, gdzie ważne jest stłumienie światła.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *