Najczęstsze z objawów jakie nie kojarzą się z problemem jakim jest nużeniec są problemy skórne powiek, które mogą powodować dolegliwości takie jak zapalenie brzegów powiek, powierzchni oka a także zespół suchego oka. Nużeńce bardzo często pojawiają się w okolicach nosa, uszu, czoła, zagłębień mimicznych czy zmarszczek. Samo w sobie leczenie jakie wymaga nużyca, powodowana zakażeniem nużeńcem wymaga w pierwszej kolejności właściwej diagnozy, która bacząc na objawy, nie zawsze jest oczywista.

Leczenie polega przede wszystkim na objawowym wspomaganiu problemów skórnych, które pojawiają się ogniskowo na twarzy chorego. Leczenie obejmuje najczęściej kremy np. u nuzeniec.com.pl , różnego rodzaju macie czy środki przeciwzapalne, a nawet antybiotyki, dzięki którym pasożyt jest obezwładniany, a skóra zyskuje szansę na wyleczenie. Często stosowane są środki jak metronidazol, a także roztoczobójcze preparaty z benzoesanem benzylu.

 

Podczas leczenia i po skutecznym opanowaniu sytuacji ważna jest również profilaktyka choroby. Nużeniec jest wyjątkowo „upartym” przeciwnikiem, dlatego należy dbać o maksymalną higienę, stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych, jednorazowych ręczników – bądź ręczników stosowanych wyłącznie indywidualnie itp. Jak mówią lekarze i dermatolodzy, leczenie i profilaktykę nużeńca może wspomóc stosowanie delikatnych peelingów, które usuwają martwy naskórek. Problem z nużeńcem w okolicach oczu, wymaga leczenia okulistycznego, np. poprzez stosowanie kropli do oczu. Aby skutecznie zapobiegać rozpowszechnianiu się nużycy, warto szczególnie dbać o higienę osobistą i odporność organizmu. Jest to pasożytnicza choroba, dlatego nie ma jednego skutecznego sposoby jej unikania, jednak dbałość o higienę, itp. działania z pewnością pomogą ograniczyć ryzyko zachorowania. Pozytywnym aspektem, jest jednak to, że istnieją sposoby na skuteczne leczenie i wyleczenie, którym można zaufać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *