Przyszli rodzice, którzy wystąpią w tej roli po raz pierwszy, nie muszą znać wszystkich sekretów branży dla dzieci. Wózki ( tu więcej ) możesz jednak poznać od podszewki i to w zaledwie kilka minut. Poznaj bliżej pięć najważniejszych typów pojazdów dla maluchów.

  • Spacerówki: cieszą się największą popularnością wśród rodziców dzieci, które nie mieszczą się już w gondoli lub chcą podziwiać świat z lepszej perspektywy. Lekkie, a na dodatek niezajmujące wiele miejsca po złożeniu. Ulubiony typ wózków mam z dużych miast, w których o wiele łatwiej podróżuje się komunikacją miejską czy też własnym samochodem ze sprzętem, który nie wymaga przestrzeni i nie jest zbyt ciężki nawet dla drobnej kobiety.
  • Modele z gondolą, czyli wersja głęboka: idealnie sprawdza się u niemowląt, które preferują pozycję leżącą i sporo czasu spędzają śpiąc. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na oferowane dodatki, np. w postaci torby pielęgnacyjnej oraz okrycia na nóżki – bardzo przydatnego podczas zimowych spacerów. Wózki głębokie to jednak zakup na krótki okres czasu, choć może być dobrym wyborem dla rodziców, którzy mają już w zanadrzu przygotowaną spacerówkę po starszym dziecku.
  • 2w1, czyli spacerówka plus gondola: idealna propozycja dla przyszłych rodziców, którzy za jednym zamachem chcieliby zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie do spacerów z dzieckiem. Warto rozważyć taki zakup zwłaszcza w przypadku pierwszego malucha, gdy nie posiada się żadnego wózka po starszym rodzeństwie. Można również znaleźć wersję 3w1 z kompatybilnym fotelikiem samochodowym.
  • Sprzęt dla bliźniąt lub dzieci o niewielkiej różnicy wieku: wcale nie musisz zaopatrzać się w dwa osobne pojazdy. Na rynku istnieje wiele podwójnych modeli, także z możliwością łączenia gondoli i spacerówki dla jak największego komfortu twoich dzieci.
  • Wózki biegowe: bardzo modne wśród aktywnych fizycznie rodziców. Dzięki swojej wyjątkowej charakterystyce nadają się idealnie do porannego joggingu z dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *