Z czym kojarzy ci się dentysta? Jeśli masz ponad trzydzieści lat to prawdopodobnie z bólem. Niestety, kiedyś tak wyglądała stomatologia Kraków udowadnia, że dziś może być i jest inaczej. – W naszych gabinetach ogromną uwagę przywiązujemy do tego, żeby pacjenci nie cierpieli. Szczególnie dotyczy to dzieci – mówi lekarz z www.dentalpark-krakow.pl gabinetu dentystycznego w Krakowie, który pacjenci polecają sobie właśnie jako miejsce świetne do leczenie dzieci. A to bardzo istotne, bo jeśli maluchy zaczną się bać dentysty i bólu towarzyszącego leczeniu zębów, to nie będą chciały chodzić na wizyty, czego skutkiem może być nadmierny rozwój próchnicy bardzo groźnej dla zdrowia malucha.

Na szczęście nowoczesna stomatologia w Krakowie ma świetny program dla najmłodszych pacjentów. Dzieci wraz z rodzicami są zapraszane na pierwsza wizyt adaptacyjną gdy mają jeszcze kilka mlecznych zębów. Maluchy podczas tej wizyty tylko oglądają gabinet dentystyczny, siadają w fotelu, zapoznają się z narzędziami, natomiast nie są poddawane żadnemu leczeniu. Chodzi tylko o to, by dzieci poczuły się u dentysty bezpieczne. Służy temu też kącik zabaw w gabinecie stomatologicznym, gdzie mali pacjenci mogą zajrzeć w trójwymiarowy model szczeki, a nawet sami usuwać z niego szczypcami poszczególne zęby, co oswaja je ze stomatologią.

Dzieci leczone są też bezboleśnie, na przykład przy użyciu sedacji, czyli gazu rozweselającego – oto nowoczesna stomatologia. Kraków wie, jak powinna wyglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *